Perşembe
Az Bulutlu
14°C | 20°C
Cuma
Çok Bulutlu
15°C | 23°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
17°C | 22°C

KÜÇÜK SANAYİ SİTEMİZDE İLK ADIM

KÜÇÜK SANAYİ SİTEMİZDE İLK ADIM

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ PROJEMİZE BAŞLIYORUZ.
İlçemizin planlı gelişmesine katkı sağlamak, gelişimini tamamlayan küçük esnafların hızlı bir şekilde büyük işletmelere dönüşmelerine yardımcı olmak amacıyla ilçemiz yerleşim yeri içerisinde bulunan Küçük Sanayi Sitemizin yerleşim yeri içerisinde kalmayan planlı sanayi alanımıza taşınması için gerekli tüm prosedürleri tamamladık.
Bu doğrultuda küçük sanayi sitesi projemiz için 120 dönümlük planlı sanayi alanında bulunan belediyemize ait arsalar üzerinde 56 adet 120 m² ve 180 m²’lik dükkanlarımızın 2020 yılı içerisinde belediyemiz özkaynaklarıyla 10 adetini, 3 yıl içerisinde ise tamamını bitirmeyi ve kullanıma sunmayı planlamaktayız.
işyerleri, büyüklük, kesit ve plan olarak, kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda tüm işyerlerinin önünde geniş bir açık çalışma alanı ve özel park yeri bulunacaktır. sosyal alanlara büyük önem vererek planlanan projede ortak tuvaletler, meslek okulu, cami topluca merkezi bir konumda planlanmıştır.
Projede yol genişlikleri 15 m- 22 m olmak üzere dükkanların önlerinde de en az 5 m alan bırakılarak dükkanlar arası yaklaşık 25 m açıklık sağlanmış olup geleceğe yönelik ferah ve kullanışlı bir sanayi sitesi oluşturulması hedeflenmiştir.

Copyrigt © 2019 Yenice Belediye Başkanlığı ®